Uudised

Kalafoori retseptivõistlus

Eestimaa Looduse Fond koos Nami-Namiga kutsuvad osalema KALAFOORI RETSEPTIVÕISTLUSEL, millel on ainult üks reegel - valmistada roog kohalikust, kestlikust kalast, näiteks kilu, räim, ahven, lest, latikas. Eesti kalurid püüavad iga aasta pea 50 erinevat liiki kala, kellest enamus on kestlikud. Kahjuks aga puudub enamus eestlastel teadmine ja oskus neist häid roogi valmistada. Otsi üles vanad retseptid või mõtle välja uus, kus oluliseim komponent on kodumaine kala.

Loe edasi

Kalafoor näitab teed keskkonnasõbralikumale mereannile

Eestimaa Looduse Fond (ELF) alustab kampaaniaga „Vali kestlik kala“, et tõmmata tähelepanu kalade oluliselele kohale veekogude ökosüsteemis ning jagada teavet kalapopulatsioonide olukorrast nii meie kodustes veekogudes kui ka maailmameredes. Ühe osana kampaaniast on loodud ka valgusfoori meetodil juhis kalafoor.ee, et ka tarbijad saaksid teha teadlikumaid otsuseid kala ja mereande valides. 

Loe edasi

Jätkusuutlik kalandus ja Kalafoor

Mereandidel on oluline roll paljude piirkondade ja inimeste käekäigul. Paraku ei ole meie meres leiduvate andide kestma jäämine igal pool tagatud ning sektori keskkonnamõju märkimisväärne. 

Loe edasi

Eesti Ekspressi eksperiment

Nädal kliima­neutraalsuse poole püüdlemist näitas, et peaks loobuma kohvist ja välismaa toidust

Loe edasi

Jälgi meie tegemisi sotsiaalmeedias